Koniec I półrocza r. szk. 2017/2018

Turniej BRD

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego organizowany jest w szkołach podstawowych i gimnazjach. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie pod warunkiem posiadania karty rowerowej.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Uczniowie zmagają się z testem (25 pytań), muszą pokonać tor przeszkód, prawidłowo przejechać wyznaczoną trasę w miasteczku ruchu drogowego oraz udzielić prawidłowo pierwszej pomocy.

 

W naszej szkole, uczniów do tego turnieju przygotowują:

- Renata Kęsy – teoria (przepisy ruchu drogowego), udzielanie pierwszej pomocy i jazda po miasteczku ruchu drogowego,

- Sylwester Szymański – tor przeszkód.

 

Jesteśmy także organizatorami gminnych eliminacji tego Turnieju.

 

Z historii naszego turnieju:

 

Rok szkolny

Uczestnicy

Eliminacje gminne

Eliminacje powiatowe

Eliminacje wojewódzkie

1999 - 2000

Łukasz Markuszewski

Łukasz Dudko

Leszek Otkała

Paweł Janicki

I miejsce

I miejsce

XI miejsce (Chojna)

2002 - 2003

Jakub Lis

Emil Sierda

Wojciech Nowakowski

I miejsce

II miejsce

(W. Nowakowski –III m-ce)

-

2003 - 2004

Jakub Lis

Emil Sierda

Michał Nowakowski

I miejsce

I miejsce

XIII miejsce (Szczecin)

2004 - 2005

Michał Nowakowski

Grzegorz Zalewski

Wojciech Wrzask

I miejsce

I miejsce

(G. Zalewski-I m-ce

M. Nowakowski-III m-ce)

XVI miejsce (Szczecin)

M. Nowakowski- VII m-ce

2005 - 2006

Grzegorz Zalewski

Michał Klempka

Maciej Telążka

I miejsce

II miejsce

(G. Zalewski- III m-ce)

-

2006 - 2007

Michał Klempka

Maciej Telążka

Kacper Lis

I miejsce

I miejsce

(M. Telążka- I m-ce

M. Klempka- II m-ce)

III miejsce (Gryfino)

(M. Klempka- IV m-ce)

2007 - 2008

Marek Figlarz

Kacper Lis

Łukasz Halec

I miejsce

II miejsce

(M. Figlarz- III m-ce

K. Lis- IV m-ce

Ł. Halec- V m-ce)

-

2008 - 2009

Marek Figlarz

Kinga Swarcewicz

Magdalena Szalewicz

I miejsce

I miejsce

(M. Figlarz-I m-ce

K. Swarcewicz- II m-ce

M. Szalewicz- IV m-ce)

VIII miejsce (Czaplinek)

2009 - 2010

Magdalena Szalewicz

Marta Figlarz

Kacper Gumiela

I miejsce

I miejsce

(M. Szalewicz- I m-ce)

XI miejsce (Szczecin)

2010 - 2011

Marta Figlarz

Karolina Polewska

Agata Telążka

I miejsce

I miejsce

(M. Figlarz- I m-ce

K. Polewska- III m-ce

A. Telążka- III m-ce)

VIII miejsce

(Łukęcin)

(Marta Figlarz - III miejsce)

2011 - 2012

Karolina Polewska

Olimpia Pruciak

Mateusz Sierocki

I miejsce

I miejsce

(K. Polewska - I m-ce)

Ze względów okolicznościowych zrezygnowaliśmy z udziału.

2012 - 2013

Szymon Kutkiewicz

Hubert Witkowski

Konrad Wysiński

I miejsce

II miejsce

(H.Witkowski - II m-ce)

-

2013 - 2014

Konrad Wysiński

Szymon Kutkiewicz

Kamila Swarcewicz

Kacper Wełniński

I miejsce

II miejsce

 -

2014 - 2015

Aleksandra Grygorowicz

Aleksandra Kozłowska

Kacper Wełniński

Konrad Wysiński

I miejsce

IV miejsce

(II - K. Wełniński)

-

2015 - 2016

Monika Bujak

Ewa Budny

Szymon Ciecieląg

Igor Szołoch

II miejsce

-

-

2016 - 2017