17 grudnia 2017 21:09 | Aktualności

II Drużynowe Mistrzostwa w Halowym Trójboju LA

9 grudnia 2017 roku uczennice naszej szkoły uczestniczyły w II Drużynowych Mistrzostwach w Halowym Trójboju LA, który odbył się w tunelu lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 7 w Szczecinku.

W zawodach wystartowały dwie drużyny z naszej szkoły oraz drużyny SP 7 Szczecinek, SP 1 Szczecinek, SP Turowo.

Drużyna składała się z czterech zawodniczek w kat. dziewcząt i czterech zawodników w kat. chłopców.

Zawodnicy startowali w biegu na 60 m (pomiar elektroniczny), w skoku w dal i rzucie piłką lekarską 3 kg w tył. Uzyskany wynik był przeliczany na punkty wg tabel wielobojowych. Suma punktów z wszystkich konkurencji drużyny decydowała o zajętym miejscu.

Pierwszą drużynę z Naszej Szkoły reprezentowały: Julia Cywińska V c, Pawlik Agnieszka VI a, Łukaszyk Magdalena V b, Zalewska Aurelia IV a. W drugiej drużynie były: Bernaciak Oliwia IV a, Pedrycz Natasza IV b, Chrzanowska Klaudia V c, Furtak Weronika V b. Poza konkursem wystartowała Wiktoria Witkowska

Po dobrym udziale w zawodach dziewczęta z I drużyny zajęły 2 miejsce zdobywając 496 pkt. W nagrodę otrzymały medale i sportowe ręczniczki. II zespół z SP Barwice zajął 4 miejsce uzyskując 233 pkt.

W pierwszej ekipie najlepiej wypadała Julia Cywińska, a w drugiej Natasza Pedrycz.

Gratulujemy uzyskanych wyników.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 7 w Szczecinku i klub MKL Szczecinek.

Klasyfikacja końcowa drużyn dziewcząt:

1 miejsce – SP 7 Szczecinek

2 miejsce – SP Barwice – I drużyna

3 miejsce – SP 1 Szczecinek

4 miejsce – SP Barwice – II drużyna

5 miejsce – SP Turowo

Serdeczne podziękowania dla rodziców za dowiezienie dziewcząt na miejsce zawodów.

Trenerem dziewcząt jest Sylwester Szymański – nauczycieli wychowania fizycznego i trener ULKS Barwice.