09 kwietnia 2018 15:46 | Aktualności

Nabór do oddziału przedszkolnego

Szanowni Rodzice!

Informuję, że wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, od roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. prof. W. Szafera w Barwicach będą funkcjonowały dwa bezpłatne oddziały przedszkolne:

-  Grupa I  – od 8.00 do 13.00;

-  Grupa II – od 7.00 do 15.00 (dla dzieci rodziców pracujących).

Oferujemy następujące warunki nauki i zabawy:

• Zajęcia dwóch grup oddziału przedszkolnego będą odbywały się w dobudowanej części budynku przy boisku „Orlik” (ul. Pomorska 3).

Na parterze znajdują się dwie dobrze wyposażone sale (edukacyjna i rekreacyjna). Będą one wykorzystywane przez Grupę II (oddział ośmiogodzinny).

Natomiast na I piętrze są dwie sale (tak jak obecnie) i będą do dyspozycji Grupy I (oddział pięciogodzinny).

• Do dyspozycji oddziałów przedszkolnych pozostają – sala komputerowa, sala gimnastyczna, biblioteka, stołówka i świetlica szkolna (od 6.30 do 15.30) oraz plac zabaw i boisko „Orlik”.
  • Każde dziecko ma do dyspozycji szafkę (na korytarzu) na ubranie i obuwie.
  • Posiłki.

W Grupie I (oddział pięciogodzinny): II śniadanie dziecko przynosi z domu, obiad – wydawany w szkole, płaci rodzic lub MGOPS.

W Grupie II (oddział ośmiogodzinny): II śniadanie dziecko przynosi z domu, obiad + podwieczorek – wydawane w szkole, płaci rodzic lub MGOPS.

Proponujemy Państwu następującą ofertę edukacyjną:

• Realizację podstawy programowej podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, w tym naukę języka angielskiego.
  • Wszechstronny rozwój dziecka, jego zainteresowań i zdolności poprzez zajęcia:

- komputerowe (2x0,5 godz./tygodniowo w sali komputerowej);

-  ruchowe (na sali gimnastycznej);

-  z rytmiki (2x0,5 godz./tygodniowo);

-  z programowania i robotyki z wykorzystaniem robotów i maty edukacyjnej.

• Objęcie dzieci dodatkową opieką specjalistów (zatrudnionych w naszej szkole):

-  logopedy,

-  psychologa,

-  pedagoga.

Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (pięciogodzinnego lub ośmiogodzinnego) do pobrania ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Termin składania wniosków: od 11 do 27 kwietnia 2018r. lub wyczerpania liczby miejsc.

dyrektor szkoły

Małgorzata Krawczyk-Figlarz