--- Rozpoczęliśmy nabór do oddziału przedszkolnego. Wnioski są do pobrania w sekretariacie szkoły lub z naszej strony- zakładka "0"- grupa przedszkolna---

27 października 2018 21:32 | Aktualności

„Zaprogramuj przyszłość”

„Zaprogramuj przyszłość” to projekt, dzięki któremu uczniowie klas I-III szkół podstawowych z niewielkich miejscowości uczą się programowania i rozwijają umiejętności cyfrowe w praktyce.

Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania.

Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Cele projektu:

- rozwój kompetencji cyfrowych poprzez aktywizację cyfrową nauczycieli i uczniów,

- rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu programowania, inspirowanie do twórczej pracy i nauki,

- zwiększenie świadomości nt. znaczenia kompetencji cyfrowych wśród kadry,

- zapewnienie szkołom zaplecza technicznego umożliwiającego przeprowadzenie zajęć z programowania.

W szkoleniach z wprowadzania elementów programowania w nauczaniu wzięło udział 8 nauczycieli z naszej szkoły. W zajęciach prowadzonych w ramach projektu wzięli udział uczniowie klas I-III z roku szkolnego 2017/2018 (zajęcia odbywały się od kwietnia do czerwca 2018r.).

Dzięki programowi szkoła otrzymała 3 tablety, roboty Dash i Dot, zestaw projektowania interaktywnego Makey Makey, matę edukacyjną do kodowania oraz interaktywne miasteczko.

Na zakończenie projektu otrzymaliśmy certyfikat.