18 lutego 2019 19:05 | Aktualności

Oświadczenie Rady Rodziców

Jest nam niezmiernie przykro, że musimy przy pomocy mediów zamieszczać oświadczenie dotyczące sprawy, która nas poruszyła. Do tej pory Szkoła Podstawowa w Barwicach cieszyła się nieposzlakowaną opinią. To szkoła z tradycjami, którą ukończyło wiele pokoleń Barwiczan. Do tej pory mieszkańcy naszego miasta mogli czytać same pozytywne wiadomości na temat działalności placówki i sukcesów uczniów. Od pewnego czasu kilku osobom zależy na popsuciu tej opinii.

Jakiś czas temu ukazał się artykuł szkalujący Dyrekcję i Grono Pedagogiczne szkoły. Tabloid wielokrotnie już przekraczał granice dobrego smaku, stawiając w bardzo negatywnym świetle wiele osób piastujących stanowiska publiczne. Tym razem, nie będziemy się temu biernie przyglądać i staniemy w obronie naszej placówki.

Nie pozwolimy krzywdzić naszych dzieci poprzez pozorną formę pomocy, która ma na celu wyłącznie osiągnięcie osobistych korzyści. Nie wyrażamy zgody na tworzenie sztucznych konfliktów, które zaburzają ład i porządek w naszej szkole. Publikowane oszczerstwa i insynuacje w sposób negatywny wpływają na funkcjonowanie placówki, jednocześnie zaburzając poczucie bezpieczeństwa naszych dzieci. Nie damy się zastraszyć. Powtarzamy, że zawsze będziemy przeciwko przemocy oraz wychowywaniu w agresji. Nigdy nie wyrazimy zgody na brak szacunku do nauczycieli, naruszanie ich nietykalności cielesnej,  podważanie wewnętrznego prawa szkoły.

Jednocześnie pragniemy wyjaśnić, że jako świadomi rodzice znamy Statut Szkoły i współuczestniczymy w jego tworzeniu. Mając na uwadze dobro naszych dzieci i ich prawidłowy rozwój wypowiedzieliśmy się za wprowadzeniem zakazu przynoszenia i używania telefonów komórkowych w szkole. W naszej opinii nic się nie zmieniło! Nadal podtrzymujemy nasze stanowisko. Uważamy, że wielu młodych ludzi jest uzależnionych od smartfonów i odczuwa ciągły przymus ich używania. Dlatego twierdzimy, że uczniowie nie powinni korzystać z nich również na przerwach, kiedy jest czas na interakcje z rówieśnikami oraz aktywność fizyczną.

Jeszcze raz wyrażamy swój sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji. Mówimy STOP manipulacjom faktami, mówimy STOP amatorskiemu dziennikarstwu, mówimy STOP wykorzystywaniu naszych dzieci do osiągnięcia własnych celów pod pozorem niesienia pomocy!