09 stycznia 2020 14:58 | Aktualności

Jasełka 2019

„Jeden zero dla nieba” to tytuł tegorocznych Jasełek, które przygotowały dzieci z klas II i III pod kierunkiem pani Doroty Kowalewskiej i pani Emilii Jedlińskiej dla uczniów klas 0-IV.

Tematyka przedstawienia dotykała walki duchowej dobra ze złem w atmosferze przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Grupa aniołków głowiła się, jak przygotować ludzi na to wielkie wydarzenie, natomiast diabełki pod przewodnictwem Lucyfera starały się uczynić wszystko, by im w tych planach przeszkodzić. Ostatecznie walka zakończyła się – jak wskazuje tytuł przedstawienia -  sukcesem Nieba. Boża Dziecina przyszła na świat przy wtórze kolęd i świątecznych piosenek wyśpiewanych przez chór szkolny.

Dla klas V-VIII przedstawienie przygotowali: pani Magdalena Wus i ksiądz Piotr Śmiechura. Tematyka przedstawienia była podobna, dotyczyła sensu Bożego Narodzenia.

O stronę muzyczną Jasełek zatroszczyli się: pani Beata Anderman i pan Zdzisław Dawlewicz.

Swoje talenty wokalne mieli okazję zaprezentować także najmłodsi artyści, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowane przez panie Angelikę Gadzinowską i Wioletę Pietras oraz uczniowie kl. III b przygotowani przez panią Wiolettę Zborowską. Dekorację wykonał pan Paweł Grusza.